ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΕΡΜΙΟΝΗΣ-ΑΝΑΚΥΚΛΩΣΗ 2019-2020

Αγαπητοί γονείς,

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι το σχολείο μας είναι πρωτοπόρο στην ιδέα της ανακύκλωσης από το 1993! Συνεχίζουμε λοιπόν για 26η χρονιά να μαζεύουμε: κουτάκια αλουμινίου, πλαστικά καπάκια, τηγανέλαιο σε πλαστικό μπουκάλι, μικροσυσκευές (πιστολάκια, βραστήρες, κ.α.), τηλεοράσεις και πιο μεγάλες συσκευές, λάμπες, μπαταρίες και μελάνια/τόνερ (εκτυπωτών, φωτοτυπικών, φαξ).  Το κάθε ανακυκλώσιμο προϊόν μπαίνει στον ειδικό κάδο που υπάρχει μέσα στο χώρο  του σχολείου και πριμοδοτείται με πόντους. Γι΄αυτό πρέπει να είναι αριθμημένα τα καπάκια/κουτάκια  και ν’ αναγράφετε σε ποιον μαθητή πηγαίνουν οι πόντοι, έτσι ώστε στο τέλος της χρονιάς οι μαθητές που συμμετείχαν στην ανακύκλωση του σχολείου μας, θα πάρουν τον έπαινό τους και αυτοί που ξεχώρισαν ένα αναμνηστικό δωράκι.

Σας ευχαριστούμε για την στήριξή σας!

Για έναν απολογισμό του Προγράμματος ανακύκλωσης των ετών 1993 -2019 πατήστε εδώ.