Συμμετοχή της Ε΄ τάξης στο 3ο Φεστιβάλ Ρομποτικής και Ευφυών Συστημάτων στην Καλαμάτα – Ευχαριστίες

Το Σάββατο 18/05/2024 η Ε΄ τάξη του Δημοτικού Σχολείου Ερμιόνης συμμετείχε στο 3ο Φεστιβάλ ρομποτικής και ευφυών συστημάτων, το οποίο πραγματοποιήθηκε στην Καλαμάτα. Το σχολείο συμμετείχε με τρεις ομάδες: α) τους Πειραματίστας, β) τους Ermionibots και γ) τους Ermbots, καθεμία από τις οποίες κατέθεσε το δικό της project.

Οι μαθητές είχαν την ευκαιρία να παρουσιάσουν τα έργα τους για πρώτη φορά και να έρθουν σε επαφή με καινοτόμες ιδέες και πρωτοποριακές δημιουργίες.

Ευχαριστούμε θερμά τον κύριο Κωνσταντίνο Γούτο, για τη χορηγία της μεταφοράς των μαθητών, των συνοδών και των εκπαιδευτικών στην Καλαμάτα. Χωρίς αυτή τη δωρεά η συμμετοχή των μαθητών στο φεστιβάλ θα ήταν αδύνατη.