Καλωσόρισμα-Οδηγίες

Η διευθύντρια και το διδακτικό προσωπικό του σχολείου σάς εύχονται καλή σχολική χρονιά. Για την ομαλή λειτουργία του σχολείου είναι σκόπιμο να υπενθυμίσουμε κάποιες οδηγίες:

• Σας ενημερώνουμε ότι το κουδούνι χτυπάει στις 8:15 π.μ., τα παιδιά συγκεντρώνονται στην αυλή και ακολουθεί η πρωινή προσευχή. Τα παιδιά μπορούν να έρχονται στο σχολείο από τις 7:55. Η είσοδός τους νωρίτερα εγκυμονεί κινδύνους για την ασφάλειά τους.
  • Μετά τις 8:20 π.μ. οι πόρτες θα κλειδώνουν. Όποιος καθυστερεί, παρακαλούμε να επικοινωνήσει με το γραφείο.
  • Κατά την αποχώρησή τους τα παιδιά θα συνοδεύονται στις κεντρικές  πόρτες από τους εκπαιδευτικούς και θα παραδίνονται στους γονείς.
  • Όταν τα παιδιά απουσιάζουν, οι γονείς δεν μπορούν να εισέρχονται στο χώρο του σχολείου για να πάρουν μαθήματα, αλλά θα επικοινωνούν με το δάσκαλο για τον τρόπο που θα τα παραλάβουν.
  • Οι ημέρες επικοινωνίας με τους εκπαιδευτικούς θα γίνουν γνωστές με την ολοκλήρωση του προγράμματος.
  • Τα διαλείμματα είναι τρία: 1) 9:40- 10:00, 2) 11:30- 11:45, 3) 12:25- 12:35.

ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ