Υιοθεσία 2 χριστουγεννιάτικων δέντρων από το Σχολείο μας

Αγαπητοί γονείς

Η πιο χαρούμενη περίοδος του χρόνου έφτασε, η αγαπημένη γιορτή μικρών και μεγάλων, τα Χριστούγεννα!

Αν και φέτος με τον ιό Covid-19 να μας απειλεί πολλές από τις γιορτινές συνήθειες θα αλλάξουν μορφή, χωρίς ωστόσο να περιορίζεται στο ελάχιστο το κέφι και η γιορτινή ατμόσφαιρα!

Γι΄αυτό το λόγο το Δημοτικό Σχολείο Ερμιόνης σε συνεννόηση με την Κοινότητα Ερμιόνης υιοθετεί και φέτος δύο από τα xριστουγεννιάτικα δέντρα που έχουν τοποθετηθεί στο Λιμάνι. Τις επόμενες μέρες θα μπορούν οι μαθητές και οι μαθήτριες του σχολείου μας να πηγαίνουν να στολίζουν τα δεντράκια που βρίσκονται στην ανατολική γωνία του «Εστιατορίου Γανώση» και στην ανατολική γωνία του «Εστιατορίου Σπυρανδρέας».

Με λιγότερες μετακινήσεις φέτος αλλά με δωράκια και στολίδια από τα παιδιά και την αγάπη για τον συνάνθρωπο να περισσεύει!

Οι μαθητές και οι μαθήτριες   του Δημοτικού Σχολείου Ερμιόνης χαίρονται με όλα τα γιορτινά έθιμα διασκεδάζουν και χαμογελούν πλατιά στο 2021! Γεμίζουν την ψυχή τους με αισιοδοξία και ελπίδα για μια καλύτερη Νέα Χρονιά!

Καλές Γιορτές και Ευτυχισμένο το Νέο Έτος!

Η Διευθύντρια και οι Εκπαιδευτικοί

του Δημοτικού Σχολείου Ερμιόνης