Μηνιαίο αρχείο: Σεπτέμβριος 2021

Ανακοίνωση για Αγιασμό

Σας ενημερώνουμε ότι ο Αγιασμός για την έναρξη της νέας χρονιάς θα γίνει τη Δευτέρα 13/9/2021 στις 8:30. Τα παιδιά θα έρθουν στο Σχολείο στις 8:15 και θα σχολάσουν στις 9:15 με τις τσάντες τους, για να πάρουν βιβλία.

Ο Αγιασμός θα γίνει τμηματικά χωρίς παρουσία γονέων. Οι μαθητές και μαθήτριες του Σχολείου μας θα πρέπει να προσέλθουν α) με self test 24ώρου και β) με μάσκα λόγω των προβλεπόμενων μέτρων κατά της πανδημίας.

Ενημέρωση για προσέλευση μαθητών/μαθητριών και εκπαιδευτικών στο Σχολείο για το σχολικό έτος 2021-2022 και προμήθεια self – tests.

Από σήμερα Τετάρτη 8/9 έως και την Παρασκευή 17/9 , θα διατίθενται δωρεάν από τα φαρμακεία 6 self tests για τρεις εβδομάδες, σε εργάσιμες μέρες και ώρες (όχι εφημερεύοντα).
Τη Δευτέρα οι μαθητές/μαθήτριες πρέπει να προσέλθουν με self test.. Στη συνέχεια, οι μαθητές πρέπει να…